ślub sesja kaligrafia kurs

KALIGRAFIA NOWOCZESNA 

w 30 dni - kurs online 

Kolejna edycja już w październiku – zapisz się na listę oczekujących, by tuż przed startem otrzymać maila ze specjalną ofertą i pierwszeństwo w drugiej edycji!

Kompletny kurs kaligrafii nowoczesnej dla początkujących, który krok po kroku, dzień po dniu poprowadzi Cię do momentu, w którym będziesz pięknie pisać

KURS JEST DLA CIEBIE, JEŚLI:

 • Podoba Cię się kaligrafia nowoczesna, nigdy jej nie próbowałaś i chciałabyś się jej nauczyć od podstaw
 • Zupełnie nie wiesz, od czego zacząć, jakie narzędzia kupić, jak pisać
 • Próbowałaś nauczyć się sama, ale czujesz, że nie wychodzi
 • Potrzebujesz wsparcia, by kurs prowadził Cię krok po kroku, pokazał błędy i powiedział, jak je naprawić oraz podpowiedział, w razie pytań lub problemów
 • Poszukujesz kursu, który zawiera teorię, ale przede wszystkim jest nastawiony na praktykę
 • Nie masz możliwości uczestniczenia w kursie stacjonarnym lub chciałabyś zdobyć jeszcze więcej wiedzy i umiejętności
 • Prowadzisz bullet journal, bloga lub profil na instagram o stylu życia, chciałabyś wypisać swoje zaproszenia na ślub lub po prostu dodać więcej piękna do każdego dnia.
kaligrafia współczesna warsztaty

Zdradzam narzędzia, które sprawią, że nauka będzie szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza. Sprawdziłam setki materiałów z Polski i zagranicy, abyś już Ty nie musiała tego robić.

Kurs wyjaśnia dokładnie każdy element. Jest ułożony tak, abyś na każdą część, umiejętność, literę poświęcała odpowiednią ilość czasu. To autorski program, który ułożyłam obserwując postępy i rozwiązując problemy kursantek na kursach stacjonarnych.

Przed Tobą piękna przygoda. Z odrobiną spokoju, magii, sztuki, przyjemności i piękna.

 Kurs jest mocno nastawiony na efekt  - wyrazy piszemy już w pierwszym tygodniu a  po 30 dniach uczestnicy potrafią pięknie pisać.

Pierwsze dni z kaligrafią są jak fundament – dlatego kurs online uwzględnia dostęp do kameralnej, zamkniętej grupy kursantów. Czekamy tam na skan Twoich znaków i liter oraz pytania, aby poprawić błędy już na samym początku przygody.

Kaligrafia jest piękna sama w sobie. Staram się jednak także, aby i proces nauki był dla Ciebie obcowaniem z pięknem. Dbam o to podczas warsztatów stacjonarnych i staram się tak samo przy kursie online.

 Kurs to dopiero początek przygody. Delikatnie zainspiruję Cię do odnalezienia własnego stylu i wykorzystania kaligrafii, by zamienić codzienne miejsca w niecodzienne.

PORADNIK

Kilkadziesiąt stron praktycznych informacji i inspiracji: jak i od czego zacząć, co i gdzie kupić, jak się uczyć efektywnie i skutecznie.   To także garść inspiracji, aby pasja do kaligrafii trwała i by zmotywować Cię do nauki i stosowania kaligrafii w praktyce na codzień.

 

KURS 30 DNI

Do każdego dnia otrzymasz nmateriały pdf do wydruku na dany dzień. Dokładnie opisane, abyś wiedziała, co robić a ćwiczenie było efektywne. Wszystko wsparte nagraniami video (godzina filmów pokazujących dokładnie kroki z komentarzem).

 Kurs celowo jest zbudowany tak, aby do kolejnych zadań przejść dopiero wtedy, gdy wykonasz pierwsze. 

Idealnie, gdybyś mogła poświęcić codziennie minimum godzinę przez 30 dni. Jeśli jednak nie możesz, spokojnie -  kaligrafia jest cierpliwa.

WSPARCIE

W kameralnej grupie na facebooku masz możliwość udostępnienia skanów swoich prac, opcjonalnie także video - jak piszesz. Wskażemy dokładnie obszary do poprawy i wytłumaczymy, jak to zrobić - aby już na samym początku wyeliminować błędy. 

W Poradniku znajdziesz informacje:

 1. Jak i od czego zacząć. Jakie są drogi nauki kaligrafii nowoczesnej?
 2. Jak obsadzić stalówkę, jak trzymać obsadkę, jak przygotować materiały?
 3. Czym właściwie można pisać?
 4. Co kupić, aby było najlepsze - papiery, stalówki, obsadki?
 5. Gdzie kupić materiały? 
 6. Czym jest kaligrafia nowoczesna i jaki to ma wpływ na naukę i tworzenie?
 7. Jakie są najczęstsze błędy, które możesz popełnić i jak je naprawić?
 8. W jaki sposób rozwijać się i ćwiczyć efektywnie i skutecznie.

Znajdziesz tutaj zestaw: 

 1. Ćwiczeń na początek, aby dobrze poznać stalówkę - wraz z bardzo dokładnym opisem każdego znaku i informacją o najczęstszych błędach, jakie mogą się pojawić. Oraz, przede wszystkim, jak je poprawić. 
 2. Zestaw małych liter. Każda z nich będzie dokładnie opisana, czasami w wersjach alternatywnych, ćwiczenia praktyczne będą prowadzić ich naukę krok po kroku.
 3. Ćwiczenia na łączenie liter w wyrazy. 
 4. Inspiracje na znalezienie własnego stylu oraz wykorzystania kaligrafii w praktyce.
 5. Mini-kurs oszukanej kaligrafii.

CO MÓWIĄ KURSANTKI O PIERWSZEJ EDYCJI ONLINE?

Kurs spełnił moje oczekiwania. Jestem absolutnie pewna, że dzięki niemu każdy jest w stanie nauczyć się podstaw kaligrafii nowoczesnej. Zdecydowanie polecam!

Kurs bardzo przyjemny, estetycznie zaprojektowany. Wiele przydatnych wskazówek! Pani opiekująca się kursantem Miła, wychodząca zawsze pierwsza z pomocą, ale nie na nachalna 🙂 bez problemu można robić wszystko w swoim tępie. Kurs na poziomie i z klasą, godny polecenia! :))

Szczerze polecam jeśli ktoś od dawna podgląda w internecie piękną kaligrafie, sam też chciałby tak pisać ale zupełnie nie wie od czego zacząć i gdzie szukać informacji. Tutaj macie mini kurs kaligrafii w pigułce i w przyspieszeniu. Polecam wszystkim niezdecydowanym! Gosia

Kurs zdecydowanie przerósł wszystkie moje oczekiwania. Próbowałam wcześniej swoich sił przy brush letteringu, ale niestety w pojedynkę było to trudnym zadaniem. Kurs oprócz tego, że w pięknej, artystycznej formie, to również merytorycznie wyczerpujący wszystkie pytania, które mogłabym zadać jako nowicjusz kaligrafii. Bardzo gorąco polecam wszystkim, którzy chcieliby robić coś ładnego w wolnym czasie, ale również tym, którzy chcą swoje plany trochę mocniej związać z kaligrafią. Jestem wręcz zachwycona efektami! Nic, tylko siedzieć wygodnie i machać piórem! Dziękuję!

Cały kurs jest genialny. Ogromnym atutem jest to, że nie jesteśmy zostawienie sami sobie. Dostajemy wskazówki co jest nie tak, co warto poprawić, a co ważne również dostajemy pochwały 😊

Bardzo wartościowy kurs, szczególnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kaligrafią 🙂 Jeśli ktoś chcę wiedzieć czy zainwestować w swoją pasję, na pewno odnajdzie tutaj niezbędne informację by ją rozwijać! Karolina

Możliwość samodzielnego drukowania w tylu kopiach, ile było mi potrzebne. Dużo bonusów i serdeczna pomoc.

Estetyczna oprawa całego kursu. Jestem estetką i zarówno zdjęcia, jak i teksty trafiły idealnie w mój gust!

Świetnie przygotowane arkusze z ćwiczeniami 🙂

ślub sesja kaligrafia kurs

Zapisz się na listę oczekujących, by otrzymać maila ze specjalną ofertą i pierwszeństwo w drugiej edycji!

KALIGRAFIA NOWOCZESNA 

 

O AUTORCE

Pomagam kreatywnym kobietom podkreślić ich dobry styl i unikalność przez kaligrafię nowoczesną.


Od kilku lat prowadzę stacjonarnie pierwsze i najpiękniejsze warsztaty kaligrafii w Warszawie, które kursantki określają "jak z pinteresta", ale także cenią za dużą ilość wiedzy, dzielenie się pasją i szybkie efekty. Współpracuję także z największymi markami branży ślubnej w Polsce, tworząc dla nich logo, identyfikacje wizualne i papeterię na stylizowane sesje i prawdziwe śluby - aby były piękne, stylowe i wyjątkowe.

PUBLIKACJE:

Moje kaligraficzne prace ukazały się w największych polskich magazynach i portalach ślubnych, m.in.  ZankyouPanna MłodaWedbookSweetWedding, Magazyn WeseleŚlubny Nieporadnik, HamagZespół napięciaBridelle: Projekt Nasz ŚlubBridelle: Twój Ślub Twój StylO warsztatach pisali m.in.  Gazeta Wyborcza w Co jest grane. , Haart. Więcej informacji o warsztatach stacjonarnych znajdziesz tutaj

BRANDING:

Miałam zaszczyt tworzyć logo lub identyfikację wizualną m.in. dla:

Niezłe Aparaty, Jacek Siwko, Corcortez, Silesia Wedding Day, Ksis wedding shoes, Ksis wedding atelier, Katarzyna Pyrchała, Katarzyna Adamczyk, Ania Kondraciuk, Joanna Jaskólska,  Studio Sorelle, Boho desing, Agnieszka Piątek, Lelia, Alter Wedding, Kasia Chudy, Jeżka, Jargoflor, Madeline Studio, Joanna Katarzyna Bajor, Maria Kania, Magdalena Landowska, Marlena Chrzanowska, My Planned Day, Magdalena Rejtczak make-up artist, Szumy i szepty, Złote sztućce, Piękna restauracja, Rozważna i Romantyczna, Anna Targońska, Aneta Ciupińska , Atelier Anety, Kwiateria, Decokwiateria,  Cabrio italiano, Vello design, Styletter.

ślub sesja kaligrafia kurs

Zapisz się na listę oczekujących, by otrzymać maila ze specjalną ofertą i pierwszeństwo w drugiej edycji!

KALIGRAFIA NOWOCZESNA 

 

KURS

Dla kogo?


Poradnik kaligrafii nowoczesnej

Video (godzina filmów instrukarzowych)

Pierwsze kroki (ćwiczenia krok po kroku)

Najczętsze błędy (i jak je naprawić)

Małe litery (ćwiczenia krok po kroku)

Wyrazy i zdania (ćwiczenia)

Inspiracje do projektów kaligraficznych

Minikurs kaligrafii oszukanej

Dostęp do dedykowanej grupy na Fb ze wsparciem


Alternatywny alfabet liter prostych

Dodatkowe ćwiczenia na łączenie liter

Duże litery skośne

Dodatkowe wyrazy premium

E-book: Najlepsze materiały do kaligrafii


PODSTAWOWY

Dla Ciebie, jeśli nie wiesz, od czego zacząć i chciałabyś nauczyć się pięknie pisać w 30 dni. 


Tak

Tak


Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak


-

-

-

-


ROZSZERZONY 

Dla Ciebie, jeśli chciałabyś zacząć naukę od samego początku i jesteś gotowa na nieco więcej. 


Tak

Tak


Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak


Tak

Tak

Tak

Tak

Tak


PROMO!

Najczęstsze pytania

Czy kurs muszę przerobić od razu?

Nie. Kurs możesz zacząć i wykonać w dowolnym czasie. Masz 30 dni na pobranie plików, z których możesz skorzystać później. Jedyna różnica może wiązac się ze wsparciem na Facebooku: staramy się go udzielać na bieżąco przez kilka pierwszych miesięcy, ale jeśli np. będziesz zaczynać w Wigilię, może nas tam wtedy nie być 🙂

Jestem zupełnie zielona, nigdy nie uczyłam się kaligrafii. Czy kurs jest dla mnie?

Przede wszystkim dla Ciebie? Kurs prowadzi krok po kroku. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z kaligrafią w języku, który będzie dla nich jasny i łatwy do zastosowania. Tłumaczy za pomocą rysunków, filmów, opisów - jaki sprzęt kupić, jak się nim posługiwać, jak zaczać. Jak stawiać poszczególne litery. Każdy może się nauczyć kaligrafii a ten kurs szczególnie wspiera osoby, które chcą a się boją 🙂

Nie wiem, jakie materiały kupić.

Pierwsza lekcja i zadanie w kursie do zakup materiałów. Dokładnie podpowiem, jakie i gdzie kupić, aby od samego początku ułatwiały naukę. Dla mnie dobre materiały to połowa sukcesu, są bardzo ważne.

Nie jestem przekonana, że kaligrafii można się uczyć online. Wolałabym kurs stacjonarny.

Prowadziłam kursy stacjonarne przez kilka lat. Bardzo to lubiłam, przede wszystkim pomaganie innym. Wtedy byłam jedyną osobą prowadzącą kursy tego typu w Warszawie i nie miałam możliwości przeszkolenia wszystkich zainteresowanych osób. Kurs online taką szansę mi daje. Dostępu do osób, które mają daleko do Warszawy, które chcą pięknie pisać, ale organizacujn

A wiesz, gdzie nauczyłam się kaligrafii nowoczesnej, skoro moje warsztaty były jedyne? Tak, online! Korzystałam z zagranicznych kursów, chociaż i te były wtedy bardzo ograniczone. Nigdy nie byłam na stacjonarnym kursie kaligrafii nowoczesnej. Dlatego tak bardzo wierzę w taką możliwość!

Jest też jeszcze jednen aspekt. W kursie online nauczysz się więcej. Płacisz mniej, niż za 3 - godzinny kurs stacjonarny a dostajesz materiał, który jest znacznie szerszy niż na kursie stacjonarnym. Rozpisany na 30 godziny - czyli 10-krotnie większy. Uczysz się w swoim tempie, kiedy chcesz, w domu, w spokoju, przy ulubionej muzyce.  Drukujesz ćwiczenia dowolną ilość razy, w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Wciąż jednak, przy każdym ćwiczeniu, prowadzę Cię krok po kroku, jakbym stała obok, jakby to było szkolenie indywidualne, nie grupowe.

Jedyną przewagą kursu stacjonarnego, jaką widziałam, było sprawdzenie błędów na samym początku. Czasami jeden mały błąd może sprawić, że dalsza nauka jest trudna. Ale i to udało się obejść! Dlatego kurs pokazuje najczęstsze błędy, aby od razu zobaczyć je u siebie. Dlatego też, kurs nie jest w sprzedaży bez dostępu do grupy wsparcia. Każdego proszę o przesłanie skanu swoich ćwiczeń, na których widzę dokładnie, jakie błędy się pojawiły, z czego wynikają i podpowiadam, jak je naprawić.

Sprawdza się to świetnie. Wszyscy kursanci pierwszej edycji, którzy odpowiedzieli na pytanie, czy kurs może zastąpić kurs stacjonarny są zgodni, że tak!

 

 

Piszę jak kura pazurem, ja chyba nie mam talentu do kaligrafii, więc nie dam rady się nauczyć!

KAŻDY może nauczyć się kaligrafii. To tylko kwestia wiedzy, chęci, czasu i cierpliwości. Pismo codzienne i kaligrafia to dwie różne sprawy. Codziennie piszemy szybko, zwracając uwagę na treść. Kaligrafia to bardziej malowanie liter, najważniejsza jest forma, na niej się skupiamy. Jeśli masz wątpliwości - podpowiem, że ja też piszę jak kura pazurem 🙂

Znam już tradycyjną kaligrafię. Czy skorzystam na kursie?

Kurs jest przeznaczony przede wszystkim do osób, które chcą nauczyć się kaligrafii nowoczesnej, ale nie znają podstaw. Część kursu dotyczy wyboru stalówki elastycznej, obsadki, sposobu jej trzymania, prowadzenia, nacisku, językiem dla osób, które nigdy nie pisały stalówką skośną. Uczy też kształtów liter z mojego alfabetu. Zwykle nie polecam go osobom, które znają Copperplate (chyba, że zależy Ci na moim alfabecie), jeśli natomiast nie umiesz pisać stalówką ostrą, możesz go roważyć. Przeczytaj dokładnie opis kursu. Jeśli czujesz, że to wiedza, którą chciałabyś uzyskać - zapraszam. Jeśli czujesz, że to już wiesz i umiesz - możesz nie skorzystać tak wiele z kursu. Jestem przekonana, że znajomość tradycyjnej kaligrafii może nieco przyspieszyć proces nauki i sprawić, że litery będą piękne dosyć szybko, więc nie mogę się doczekać, by zobaczyć Twoje postępy (z moim kursem lub bez). Jeśli masz wąpliwości, zawsze możesz do mnie napisać 🙂

Uczyłam się już kaligrafii nowoczesnej. Czy kurs jest dla mnie?

Jeśli umiesz się posługiwać obsadką skośną, pisać litery, wyrazy - większość wiedzy w kursie będzie Ci znana. Możesz wciąż skorzystać z części ćwiczeń moich autorskich alfabetów do wydruku (które w kursie wyjdą taniej niż oddzielnie). Polecam jednak raczej wstrzymać się do kursu dla średnioozaawansowanych, który marzy mi się jeszcze w tym roku.

Nie wiem, czy znajdę godzinę codziennie. Co wtedy?

Kaligrafia jest cierpliwa, uczy cierpliwości i wymaga cierpliwości. Ja polecam zarezerwowanie co najmniej pół godziny dziennie na kaligafię, codziennie, ponieważ taka nauka jest najbardziej optymalna. Wytrwarza też pewien nawyk, z którym łatwo zostać dłużej. Rozumiem jednak mamy, które usną zasypiając dzieci, lenia na Netflixa (chociaż anglojęzyczne seriale można też 'oglądać' kaligrafując ;), wieczór z partnerem czy książką. Kaligrafia poczeka. Jeśli to możliwe, nie polecam przerw dłuższych niż kilka dni. To tak, jak ze sportem - tutaj też ćwiczą mięśnie, tylko ręki : )

Czy kurs uczy codziennego pisma?

Kaligrafia jest sztuką pisania stalówką i obsadką, pisania pięknego, którego nadrzędnym celem jest estetyka (podobnie, jak przy malowaniu obrazu). Kurs nie poprawia bezpośrednio pisma codziennego. Dzięki ćwiczeniom kaligrafii może się to stać pośrednio, dzięki ćwiczeniom ręki i kształtów, będzie bardziej równe, harmonijne, owalne. Natomiast główną funkcją codziennego pisma jest pisanie szybkie, długopisem, piórem niefleksującym – kurs w bezpośredni sposób tego nie uczy. Kaligrafujemy wolno, skupiając się na formie bardziej niż na treści, używamy maczanej stalówki, którą pisze się nieco inaczej, niż długopisem.

Możesz jednak także upiększyć swoje codzienne pismo ozdabiając je w stylu kaligrafii oszukanej, która jest jednym z modułów ćwiczenia.

Dla kogo nie jest kurs?

Nie polecam go osobom, które:

 • znają Copperplate (chyba, że chcesz nauczyć się nowoczesnego alfabetu)
 • są kaligraficznymi purystami, lubią uczyć się danego stylu bardzo dokładnie, kilka lat, lubią tradycyjne alfabety
 • umieją juz pisać stalówką ostrą, były na podstawowym kursie kaligrafii nowoczesnej (dla Was niedługo będzie kurs dla średniozaawansowanych)
 • nie są gotowe na ok. 30 godzin, możliwie regularnej praktyki, z uważnym zastosowaniem wskazówek z ćwiczeń
 • chcą zakończyć przygodę z kaligrafią po skończeniu kursu (kurs daje podstawy, które potem ciągle rozwijamy przez ćwiczenia, tworzenie własnych projektów, kaligrafia będzie piękniejsza z miesiąca na miesiąc)
 • chcą poprawić swoje codzienne pismo (ćwiczenie kaligrafii może lekko wpłynąć na codzienne pismo, ale nie poprawia go bezpośrednio, kaligarafia jest bardziej jak rysowanie liter, uczenie się nowych kształtów, ma inne narzędzia, wymaga skupienia - nie jest bezpośrednio powiązana z pismem codziennym, długopisem).
 • chcą znaleźć swój własny styl w kaligrafii (kurs inspiruje do tego, pokazuje alternatywne alfabety, podpowiada, gdzie go szukać, ale właściwy kurs poszukiwania własnego stylu będzie niebawem).
Czy dam radę?

Oczywiście, że dasz! Każdy jest w stanie nauczyć się kaligrafii nowoczesnej!  A ja zrobię wszystko, by odbyło się to właśnie w 30 dni. To tylko kwestia czasu i ćwiczeń. 

Ile kosztuje kurs?

Cena kursu jest jeszcze w trakcie ustalania jego ostatecznej formy. Będzie niższa niż jednorazowe szkolenie stacjonarne. Pamiętaj o zapisaniu się na niezbowowiązującą listę dla oczekujących, bo tylko dla takich osób przygotuję specjalną ofertę.