Kaligrafia na butach to odważny pomysł. Pamiętam moment, kiedy pierwszy raz kaligrafowałam na papierze ręcznie czerpanym. Miałam dwa małe arkusze i trzymałam je w ręce z ogromnym szacunkiem.   Miały nie tylko wysoką wartość, ale i wysoką cenę. Z czasem sprowadzałam najpiękniejsze papiery świata, przed pisaniem na których musiałam brać kilka oddechów, by uspokoić rękę. I emocje.dancing shoes

Pod koniec 2017 roku Kasia i Karolina z Ksis zaprosiły mnie do zmierzenia się z materiałem jeszcze bardziej niezwykłym. Dały w moje ręce – swoje piękne buty ślubne. 

 

 

Buty Ksis są najpiękniejszym wyrazem czegoś, co starałam się wyrazić także kaligrafią: nie tradycję (jak na kaligrafię przystało), ale kobiecość.  Moje serce zabiło mocno, ale razem z nim obawa: kaligrafia na butach? jak to zrobić? czym pisać? Jak poradzić sobie z presją, że piszę na unikalnej, wybranej już przez Pannę Młodą parze? Jak się nie pomylić nawet o kropkę, skoro nie jest możliwa żadna poprawka?

kaligrafia na butach

Testowałyśmy buty, podeszwy, narzędzia, metody – przez pół roku. Zrealizowanie tego pomysłu okazało się po drodze niemal niemożliwe, dlatego … rezygnowałam. Kilkukrotnie. Zawsze wtedy Kasia lub Karolina  (a gdy poddawałam się mocniej –  obie jednocześnie), ze stoickim spokojem, gracją i bez cienia wątpliwości obdarzały mnie najsilniejszą wiarą w tej projekt i we mnie.

mishka

Dzięki temu klientki Ksis w tym sezonie mogą kupić buty spersonalizowane, jeszcze bardziej wyjątkowe. Buty, na których jest nie tylko napis najbliższy ich sercu (także temu, z którym się złączą w dniu ślubu), ale także ręcznie pisany w sposób unikalny. Z całą doskonałą niedoskonałością kaligrafii nowoczesnej, w której żaden napis i żadna litera nie jest taka sama.

ksis styletter

Jeśli planujesz zakup butów ślubnych lub pięknych , uniwersalnych butów w kolorze nude, zajrzyj do butiku na Czorsztyńskiej. Mam nadzieję, że poczujesz magię tego miejsca, piękno autorskiej kolekcji sióstr Ksis oraz ich szczere ciepło.

A na koniec, zostaw wybrane buty na kilka dni, abym mogla przyjechać i wykaligrafować na nich Wasze małe, wielkie słowa. I skosztuj małych słodkości, które zawsze na Ciebie czekają w Ksis, aby osłodzić sobie tę trudną dla każdej Panny Młodej chwilę rozstania z Twoimi butami ślubnymi.

Ksis ma dla Ciebie także inny piękny prezent: w tym sezonie kaligrafia na butach jest prezentem od Ksis dla Ciebie.

Zapraszamy! buty z kaligrafią

Ksis & Styletter.